Warszawskie nekropolie


Warszawskie nekropolie

zwiedzanie z przewodnikiemWarszawskie Nekropolie podkreślają fakt, że Warszawa jest miastem wielokulturowym, takim też była w przeszłości. Zwiedzając z przewodnikiem stolicę można zobaczyć świątynie różnych wyznać, wejść do nich, posłuchać modlitw, a także zapoznać się ze zwyczajami panującymi w danej kulturze i religii. A jeśli ludzie z różnych zakątków świata żyli w mieście, to też i umierali…

Praktycznie każda wielka religia świata ma swoją nekropolię w Warszawie. Jedne są większe, inne mniejsze, ale każdy cmentarz jest inny, na każdym pochowani są zasłużeni dla miasta i Polski.

Wycieczka z przewodnikiem po Warszawskich nekropoliach może obejmować kilka cmentarzy, bądź tylko jeden, a jest z czego wybierać.


Można zwiedzać m.in:

  • Cmentarz Powstańców Warszawy to ten cmentarz założono po II Wojnie Światowej, aby ekshumowanych z różnych terenów miasta powstańców z czcią pochować. Niestety wielu z nich nie udało się zidentyfikować.
  • Cmentarz Żydowski (zamknięty w soboty)tutaj znajduje się grób np. Marka Edelmana, Ludwika Zamenhofa, Icchaka Lejba Pereca, Adama Czerniakowa. Odnajdziemy również pomnik upamiętniający Janusza Korczaka i jego dzieci, którzy zginęli w obozie w Treblince.
  • Cmentarz Prawosławny – znajduje się na Woli. Na tym cmentarzu pochowano m.in. Sokratesa Starynkiewicza, budowniczych Pałacu Kultury i Nauki, Aleksandra Gudzowatego.
  • Cmentarz Ewangelicko-Augsburski – na cmentarzu Luterańskim pochowano m.in. Rodzinę Wedlów, Szymona Bogumiła Zuga, Zygmunta Vogla, Samuela Bogumiła Linde, Gabrielę Kownacką.
  • Cmentarz Ewangelicko-Reformowalny – z kolei na drugim z protestanckich cmentarzy odnajdziemy groby: Anny German, Mariana Kociniaka, Bohdana i Władysława Marconich, Jeremiego Przybory, czy Stefana Żeromskiego.
  • Cmentarz Muzułmański – Tatarski


Wskazujemy tylko kilka nazwisk, aby zachęcić Państwa do odwiedzin grobów znanych i zasłużonych, ale pochowanych na innych cmentarzach niż Powązki.


Warszawskie nekropolie, przewodnik po warszawie, zwiedzanie cmentarza powązkowskiego, zwiedzanie starych powązek


Najsłynniejsze z warszawskich cmentarzy to Powązki Stare i Powązki Wojskowe, ale też i wyznawcy innych religii tworzyli Warszawę. Jeśli mieliby Państwo chęć odwiedzić zmarłych z rodziny Wedlów, zobaczyć gdzie został pochowany Stefan Żeromski, albo po prostu zobaczyć jak wyglądają cmentarze innych wyznań to zapraszamy na spacery.Symbolika na cmentarzachKoszty:

Zapraszamy do wspólnego spaceru po Warszawskich cmentarzach. Spacer trwa ok. 1,5 godziny w każdym miejscu, dlatego cena uzależniona jest również od ilości zwiedzanych cmentarzy.

Koszt spaceru to – 380 zł brutto do 2 godzin + 80 zł każda następna godzina

Przy grupach powyżej 50 osób + 15 zł za każdą kolejną osobę.

Karty pracy dla uczniów – 5 zł/osobaZOBACZ RÓWNIEŻ:


Zapisz


Zachęcamy do zapoznania się z naszą nową stroną poświęconą Warszawskim Cmentarzom

zwiedzanie-powazek.pl

Powązki Stare
i Powązki Wojskowe


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide

Zapisz