Zwiedzanie Muzeum Polin


Zwiedzanie Muzeum Polin

Muzeum Historii Żydów PolskichWystawa Stała Muzeum podzielona jest na 8 galerii i przedstawia 1000 lat współistnienia dwóch narodów polskiego i żydowskiego. Rozpoczynając od legendarnego lasu – początków Żydów w Polsce, o których opowiada legenda Polin, poprzez perypetie dziejowe Polski po czasy współczesne. Poznajemy zarówno te trudne wątki historyczne, jak i te piękne, barwne, opowiadające między innymi o złotym wieku kultury żydowskiej w Polsce. Wystawa ma na celu przybliżyć wielowątkową historię i kulturę Żydów Polskich. Niezwykle interesująca i interaktywna wystawa pozwala zapoznać się z tą bogatą historią.


Zwiedzanie Muzeum historii Żydów Polskich z przewodnikiem


Oferujemy zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich –  z przewodnikiem, który posiada uprawnienia muzealne do oprowadzania po wystawie. Tylko wykwalifikowani przewodnicy mają możliwość oprowadzania po wystawie stałej.


Nie da się precyzyjnie określić czasu potrzebnego na zwiedzenie wystawy głównej Muzeum Polin. W każdej z 8 galerii muzeum można spędzić kilka ładnych godzin. Osoby indywidualne często przeznaczają kilka godzin, a nawet kilka dni, żeby dokładnie zapoznać się z prezentowanymi zagadnieniami. Spacer z przewodnikiem trwa ok. 2 godziny, gdzie prezentowane są główne wydarzenia i wątki dla każdej z galerii. Warto mieć na uwadze, że opowieść o 1000 lat w przeciągu 2 godzin jest dość ogólna. Tak krótki czas pozwala w zarysie poznać najważniejsze zagadnienia dla danego okresu historycznego. Polecamy, aby później już indywidualnie zwiedzić dogłębniej główną ekspozycję.


Wystawę główną można zwiedzać z przewodnikiem, który uzyskał uprawnienia do oprowadzania po Muzeum Historii Żydów Polskich, indywidualnie, albo z audio-przewodnikiem. Muzeum Polin oferuję również bogatą ofertę edukacyjną, ale żeby się z nią zapoznać, czy z niej skorzystać, należy kontaktować się bezpośrednio z Muzeum.


Przypominamy, że grupy zorganizowane, muszą wcześniej dokonać odpowiedniej rezerwacji w Muzeum.


 


Koszty:

Spacer po wystawie stałej – Zwiedzanie Muzeum POLIN – trwa – ok. 2 godziny

Koszt usługi przewodnickiej wynosi – 380 zł za grupę do 25 osób + 80 zł za zestawy słuchawkowe w Muzeum.

Ceny biletów i godziny otwarcia – Muzeum Historii Żydów Polskich – PolinZobacz również:


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide