Opinie naszych klientów

Opinie naszych klientów:Serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe słowa i opinie,

nic tak nie cieszy, jak zadowolona grupa!!!

Staramy się, aby każda grupa jak najwięcej wyniosła ze wspólnego zwiedzania i był to dla Państwa mile spędzony czas pełen anegdot i ciekawostek.


ZS nr 6 w Sopotni Małej

W dniach od 4-6 maja 2022 roku uczestniczyliśmy w szkolnej wycieczce do Warszawy,której organizatorem było biuro podróży „Kormoran”.Po stolicy oprowadzała nas przewodniczka-Pani Małgorzata Arabas,która urzekła wszystkich niezwykłą osobowością, wysoką kulturą osobistą oraz cierpliwością. Pani Arabas jest osobą kompetentną, przemiłą i szybko nawiązującą kontakt z młodzieżą. Jesteśmy pod wrażeniem bogatej wiedzy Pani przewodnik, którą dzieliła się z nami z niespotykaną pasją.
Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 6 w Sopotni Małej


Dobrzykowicke Stowarzyszenie Samych Swoich – wyjazd zorganizowany z nagrody Sylwestra Chęcińskiego 3-5 II 2022

Zanim przyjechaliśmy na wycieczkę do Warszawy, już wiedzieliśmy, że trafimy w ręce fachowej osoby. Pani Małgosia Arabas na kilka tygodni przed opracowaniem harmonogramu zwiedzania stolicy z pasją podpowiadała nam, co warto obejrzeć w ciągu dwóch dni i jak wykorzystać czas. Powitała nas z uśmiechem w recepcji naszego hotelu, pomimo że przybyliśmy z trasy trochę spóźnieni. Nie widzieliśmy zniecierpliwienia, a pięknie opowiadane historie dla młodszych i starszych uczestników na pewno pozostaną w pamięci i przydadzą się lekcjach języka polskiego, historii i geografii.
Dzieci zapytane o najciekawsze wrażenia z pobytu w Warszawie wymieniały opowieści Pani Przewodnik Małgorzaty Arabas. Gratulujemy pasji, wiedzy i umiejętności przekazu. Będziemy Panią polecać! Serdecznie Dziękujemy! Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrzykowicach oraz opiekunowie – Halina T., Małgorzata S. i Grzegorz R.


SP Góralice

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Arabas za wzbogacenie naszej wiedzy o
Warszawie. Przez dwa dni zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc takich jak : Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Muzeum Narodowe, Krakowskie Przedmieście , a Pani Małgorzata pomimo dużego zimna cierpliwie i z ogromnym profesjonalizmem podzieliła się z nami swoją bardzo bogatą wiedzą. Polecamy wszystkim usługi Pani przewodnik. Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy


Nauczyciele i uczniowie SP 5 Kwidzyn:

Pani Małgorzata Arabas łamie stereotyp przewodnika-nudziarza-gawędziarza. Gdyby uczyła w szkole historii, to na jej lekcjach byłaby cisza jak makiem zasiał. Bo od Pani Małgorzaty można się dowiedzieć mnóstwa ciekawostek, jakich nie wyczytacie w szkolnych podręcznikach. Do dziś uczniowie jak w mantrze powtarzają informacje przekazane przez panią przewodnik . Gdy się słucha opowieści pani Gosi , wystarczy na chwilę zamknąć oczy i przenieść się w czasy Alka, Rudego czy Zośki. Opowiada nie dość, że ciekawie, z pasją, to w sposób bardzo plastyczny. Zaprowadzi Was do miejsc nieoczywistych, zajrzy do miejsc, gdzie nie zachodzą turyści. Wszyscy czuliśmy, że wycieczka była zorganizowana na wysokim poziomie. A przekazana wiedza na długo pozostanie z nami. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy i pasji pani Małgorzaty Arabas.

Nauczyciele i uczniowie SP 5 Kwidzyn. Pozdrawiamy. 27.09.2021r.


Joanna:

Gorąco dziękujemy pani przewodnik Małgorzacie Arabas za interesujący spacer śladami Alka, Rudego i Zośki. Pani Małgosia to wyjątkowa osoba: ciepła, miła, komunikatywna, pełna energii, sypiąca ciekawostkami. Wiedzę i mądrości przekazywała w sposób inspirujący. Jesteśmy pod wrażeniem uroku osobistego naszej przewodniczki, jej kompetencji, zaangażowania, ogromnej wiedzy i pasji. To był świetnie spędzony czas. Dziękujemy i zdecydowanie polecamy.
Uczniowie klas 8 wraz z wychowawcami – SP2 Sztum


Koło Gospodyń Wiejskich w Koconiu:

Z całego serca dziękujemy za przepiękny przekaz historyczny o naszej stolicy. Dziękujemy za pokazanie tylu pięknych i wyjątkowych miejsc. Pani Małgorzata posiada ogromną wiedzę i potrafi ją w ciekawy sposób przekazać. Gorąco polecamy Jej usługi. Na prawdę warto zwiedzić Warszawę z takim przewodnikiem z chęcią wrócimy i będziemy korzystać z Pani usług.
Wdzięczni Górale ze Ślemienia


Ania M. ze Ślemienia wraz z wycieczką:

Pani Małgosia Arabas – przewodnik po Warszawie- mega profesjonalna osoba, posiadająca ogromną wiedzę o Warszawie, jej historii i życiu i w interesujący sposób potrafi ją przekazać i zainteresować każdego zwiedzającego. Do tego dochodzi miły głos, uśmiech na twarzy, gestykulacja. Polecam każdemu, pielgrzymce, wycieczce czy osobom indywidualnym usługi pani Małgosi i jej firmy Poznaj Warszawę. Dziekuje za miło spędzony czas zarówno ode mnie z mężem jak i całej naszej wycieczki.


Stowarzyszenie “Nasze Ostrowy”:

“Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Arabas za zapoznanie nas z historią Zamku Królewskiego i działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego jako mecenasa sztuki. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania Pani Małgorzaty.
Gorąco polecamy usługi Pani przewodnik Małgorzaty Arabas.”


SP 293

Razem z klasą ósmą uczestniczyłam w wycieczce po Warszawie: Szlakiem bohaterów “Kamieni na szaniec”. Na ogromne uznanie zasługuje profesjonalne przygotowanie Pani Małgorzaty Arabas, która z ogromną pasją przybliżyła informacje o wydarzeniach i miejscach związanych z okresem II wojny światowej i czasem okupacji. Myślę, że każdy ósmoklasista powinien wziąć udział w takim wyjściu. Gorąco polecam usługi Pani przewodnik.
Już dziś planuję wycieczkę szlakiem legend warszawskich, oczywiście pod kierunkiem Pani Małgosi.
Wychowawczyni klasy VIII


Izabela L.:

Mieliśmy przyjemność wielogodzinnego zwiedzania Warszawy z panią Małgorzatą Arabas. Wspaniale opowiadała, przenosiła nas do minionych epok. Czuliśmy się częścią Dworu na Zamku Królewskim, w Łazienkach natomiast prawie słyszeliśmy aktorów razem z Królem Stanisławem Poniatowskim, a wszystko to dzięki cudownym opowieściom przewodnika. Do tego pani Małgorzata wplatała legendy (byliśmy z 12-letnim synem) oraz różne ciekawostki. Poleciła nam wiele ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc w Warszawie. Trudno było nam się rozstać. Polecamy!!! Bardzo dziękujemy 🙂 Iza, Jarek i Jaś


Honorata:

13.09.2019 miałam ogromną przyjemność zwiedzać warszawską starówkę z panią Małgosią. Grupa liczyła 35 uczniów i 4 nauczycieli. Wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z planem Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek i gdybym jeszcze kiedyś przyjechała do Warszawy (czy to indywidualnie, czy z grupą) to z pewnością skorzystam z jej wiedzy i doświadczenia


Grupa ze Zduńskiej Woli:

Bez zbędnych słów … Mieliśmy Wielką przyjemność w sobotę 6 kwietnia 2019 r. spędzić kilka godzin z Panią Małgorzatą i zwiedzić Zamek Królewski, Starówkę i dojść z nią do Placu Piłsudskiego. Było SUPER, konkretnie i rzeczowo, a z grupą przyjaciół już kilkakrotnie zwiedzaliśmy różne miasta w Polsce w takich jednodniowych wypadach np. Wrocław, Toruń, Poznań i Kraków. W towarzystwie i z pomocą Pani Małgorzaty było … SUPER i Szczerze Polecamy Jej usługi Wszystkim innym :-)!
Dziękujemy Pani Małgosiu i … Do Zobaczenia :-)!


Beata O.:

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Arabas za przecudny spacer po Warszawie śladami bohaterów “Kamieni na szaniec”. Pani osobowość i ponadprzeciętna wiedza sprawiły, że były to niezapomniane i pełne autentycznych wrażeń chwile. Byliśmy urzeczeni ciepłem i merytoryką przekazu. Gorąco polecam tę firmę.


Urszula T.:


Po raz pierwszy korzystałam z usług biura “Poznaj Warszawę” i jestem zachwycona. Pani Agnieszka, nasz przewodnik, dysponowała ogromną wiedzą i potrafiła ją przekazać w interesujący sposób piętnastoletnim gimnazjalistom, co nie jest łatwym zadaniem.Karta pracy przygotowana do wycieczki “Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec” była strzałem w dziesiątkę.Na pewno w przyszłości będziemy korzystać z oferty biura “Poznaj Warszawę”!


Artur:

Dnia 02.10.2017 mieliśmy wielką przyjemność zwiedzać z Panią Małgosią Stare i Wojskowe Powązki. Wspominamy ten czas jako niezwykłą podróż przez wiele zakamarków historii. Pani Małgosia potrafi w niezwykle zajmujący sposób opowiadać godzinami, wciągając odbiorcę w swój magiczny świat. Historii, historyjek, anegdot zna niezliczoną ilość. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem erudycji, intelektu, a nade wszystko przemiłej osobowości i ciepła Pani Małgosi. Sporo podróżujemy po świecie, więc poznaliśmy już wielu wspaniałych przewodników, lecz jeszcze nikt z nas nie doświadczył takiego zaangażowania i indywidualnego podejściem do klienta. Naprawdę niebywałe. Pani Małgosiu bezsprzecznie będziemy Panią polecać wszystkim znajomym. Dziękujemy za fantastycznie spędzony czas. Serdeczności.


Grupa z Krakowa:

Świetna wycieczka śladami bohaterów książki „Kamienie na szaniec”. Znakomici przewodnicy, profesjonalni, pięknie i ciekawie opowiadający o historii Warszawy. Serdecznie dziękujemy i polecamy!


Bożena T.:


Obsługa przewodnicka profesjonalna. Przewodnik oprowadzający naszą grupę gimnazjalistów wykonał swoją pracę rzetelnie i z pasją. Pozostały nam same miłe wspomnienia i dużo ciekawych informacji. Pozdrawiamy pana Adriana i szczerze polecamy usługi firmy.


Mirosława P.:

Jesteśmy gimnazjalistami z Tuszyna koło Łodzi. Zwiedzaliśmy Warszawę 25 kwietnia. z Panią Małgorzatą Arabas. Pani Przewodniczka zainteresowała nas historią stolicy, ciekawie i w sposób poruszający nas, gimnazjalistów, przybliżyła nam ważne postacie historyczne, a także współczesne.
Jest osobą cierpliwą i wyrozumiałą, udzieliła nam informacji nie tylko historycznych i kulturowych, ale podała wiele wskazówek do samodzielnego poznawania Warszawy. Życzymy wszystkim uczniom takich przewodników, a Pani Przewodnik życzymy słuchających z uwagą turystów.


Grupa ze Szczyrku:

Pani Małgosia jest rewelacyjna. Ogromna wiedza, mnóstwo ciekawostek, pomoc w zorganizowaniu, elastyczna, płynnie opowiada, zainteresowała nie tylko dorosłych ale naszych szóstoklasistów też. Bardzo dziękujemy, pozdrawiamy i będziemy polecać 🙂


Wojtek Z.:

Z usług firmy korzystaliśmy w czerwcu przy okazji grupowego wyjazdu do teatru. Oczekiwanie na spektakl było wypełnione bardzo miłym spacerem po Łazienkach i Starym Mieście. Pani przewodnik była bardzo miła i dysponowała szeroką wiedza o Warszawie. Dziękujemy i gorąco polecamy 🙂


Małgorzata:

Kinotrampkowe zwiedzanie filmowych zakątków Warszawy udało się wspaniale! Było ciekawie i bardzo sympatycznie. Serdecznie polecamy 🙂 Spacery z Poznaj Warszawę okazały się fantastyczną inspiracją. Dziękujemy!


Pilotka Jola K.:

Z usług Poznaj Warszawę moja grupa skorzystała 11.06.2016. Mimo wymagających klientów (emerytowani nauczyciele!), przewodnik stanął na wysokości zadania, opowiadając ciekawie, zgodnie z faktami historycznymi i dostosowując tempo oprowadzania do grupy. Polecam serdecznie!!!


Marta & Bożenna:

Serdecznie polecamy współpracę z firmą “Poznaj Warszawę”. Przewodnicy podczas naszej dwudniowej wycieczki ciekawie opisywali zwiedzane przez nas miejsca i potrafili wzbudzić zainteresowanie 12-latków, a to niełatwe zadanie:) Cenimy sobie ich pomoc, miłe towarzystwo oraz profesjonalizm! Jeśli będziemy jeszcze zwiedzać Warszawę, to na pewno z nimi:)


Małgorzata W.:

Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Pani Małgosia jest przemiłą i pełną ciepła osobą 🙂 Bardzo ciekawie opowiadała, byliśmy zachwyceni…. Na pewno jeszcze się spotkamy . Polecam 🙂 M.W.


Ginter:

Z usług Pani Przewodnik korzystaliśmy w dniu 12 maja. Gorąco polecamy wszystkim chcącym poznać stolicę usługi przewodnickie Poznaj Warszawę. Spacer z Panią Małgosią po Starym Mieście przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Pani Przewodnik z wielką pasją opowiadała grupie ciekawe fakty o historii stolicy. Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem pomimo upalnego dnia.


Lidia:

Korzystałam z usług w czerwcu, w związku z wycieczką szkolną. Świetny przewodnik! Pani opowiadała interesująco , rzeczowo. Wspaniałe dostosowała się do stanu dzieci- były zmęczone nocną podróżą – dlatego potrafiły się skupić i słuchać. Nic za dużo nic za mało. Śmiało polecam


Iwona:

Profesjonalni, rzetelni, z pasją i do tego potrafiący się dopasować do wieku grupy przewodnicy, władający biegle językami obcymi a do tego niezwykle pomocna i uczynna właścicielka. Gorąco polecam!!!


Polonistka z Mazowsza:

Po raz kolejny skorzystałam z usług firmy, organizując wycieczkę młodzieży gimnazjalnej do Warszawy. Bardzo cenię sobie to, że mogę liczyć na niezawodność oraz fachową radę, jak zorganizować wycieczkę, aby była ona ciekawa dla młodzieży. Polecam usługi tej firmy i na pewno nie raz jeszcze się spotkamy .


Wiesia:

Dnia 25.06.2016 r. Pani Przewodnik w ten upalny dzień, w samo południe oprowadzała naszą liczną, zróżnicowaną wiekowo ( od 4 lat do 50 +) grupę po Starówce Warszawskiej.Uczestnicy wycieczki są bardzo zadowoleni i proszą o następną wycieczkę.Dziękujemy bardzo.Gorąco polecam.


Wojtek:

Z usług Pani Przewodnik korzystaliśmy w dniu 8 czerwca. Gorąco polecam wszystkim chcącym poznać stolicę z jak najlepszej strony usługi przewodnickie Poznaj Warszawę. Spacer m.in po Łazienkach, Starym Mieście i Starówce przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Pani Przewodnik z wielką pasją opowiadała grupie ciekawe fakty o historii stolicy. Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem pomimo upalnego dnia.


Asia:

Wszystko w najlepszym porządku. Firma rzetelna, przewodnik bardzo dobrze spełnił swoją rolę. Polecam.


Anna G.:

W sobotę 18 czerwca 2016r. korzystaliśmy z usług przewodnickich Biura Poznaj Warszawę była nas liczna grupa, ale wszyscy byliśmy pod wrażeniem pani Małgosi.
Polecam jej usługi. Mimo młodego wieku do swego zawodu podchodzi profesjonalnie.


Joanna M.:

Powtórzę opinię zamieszczoną na FB. Dzisiejsza wycieczka śladami “Lalki” Prusa połączona z Powązkami i Łazienkami prowadzona przez p. Adriana Sobieszczańskiego była absolutnym mistrzostwem. Język, erudycja, znajomość dzieła Prusa i pasja potrafiły przełamać opór nawet lekko znudzonych życiem:) licealistów. Naprawdę było warto i dziękujemy:)


Leonard J.:

SUKCESEM KAŻDEJ WYCIECZKI JEST –
1. DOBOROWE TOWARZYSTWO,
2. PROFESJONALNY PRZEWODNIK,
3. DOBRZE SKONSTRUOWANY PLAN WYCIECZKI,
4. SPRZYJAJĄCA POGODA.

PANI MAŁGOSIU ! ! !
NA NASZEJ WYCIECZCE WSZYSTKO ZAGRAŁO PRZEPIĘKNIE ! ! !
JA MOŻE NIE JESTEM, AŻ TAKIM POLIGLOTĄ, ALE TROCHĘ PODRÓŻOWAŁEM
NIE SPOTKAŁEM JEDNAK TAK ODDANEJ SPRAWIE OSOBY JAK PANI ! ! !
PRZEBYWANIE Z PANIĄ TO SAMA PRZYJEMNOŚĆ I SATYSFAKCJA !

DAWNO JUŻ W TAK ORYGINALNIE PODANEJ PIGUŁCE
NIE PRZYJMOWAŁEM NOWYCH WIADOMOŚCI !

PANI MAŁGOSIU ! ! !
DOBRZE PANI WIE, JAK WYBREDNYM KLIENTEM JEST NACJA NAUCZYCIELSKA.
NASZE GRONO WCALE NIE ODBIEGA OD ŚREDNIEJ !
A JEDNAK !
PANI UROK OSOBISTY ZADZIAŁAŁ BEZBŁĘDNIE.
WSZYSCY, ALE TO WSZYSCY UCZESTNICY WYCIECZKI POTWIERDZILI

SERDECZNOŚCI I POZDROWIENIA
LEONARD


Julia:

Warszawa otoczona jest mnostwem ciekawych i romantycznych miejsc. Jezeli marza Panstwo o odpoczynku od zgielku i gwaru zatloczonego miasta i sa Panstwo ciekawi jakie atrakcje oferuja okolice Warszawy, zapraszamy na jednodniowe, nasycone romantyzmem wycieczki poza miasto.


Ewa Sz.:

Grupa młodzieży z naszej szkoły miała okazję zwiedzać Powązki Wojskowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług przewodnickich. Panie bardzo rzeczowo zapoznały gimnazjalistów z najciekawszymi faktami z życia osób tam poległych, wyjaśniały symbolikę nagrobków. Starały się włączyć młodzież do aktywnego uczestnictwa i potrafiły zainteresować poprzez ciekawy sposób oprowadzania. Jako że nasza szkoła nosi imię AK, Panie przybliżyły nam historię tamtych czasów i pokazały groby osób zasłużonych dla Ojczyzny.
Polecamy jak najbardziej te usługi przewodnickie.


Marcelina S.:


Gorąco polecam usługi przewodnickie Poznaj Warszawę. Fajne podejście do młodzieży, ciekawe fakty z historii stolicy spowodowały, że grupa naprawdę się “wkręciła” w zwiedzanie. Z pewnością jeszcze skorzystam z ich usług.


Ewa S.:

Grupa młodzieży z naszej szkoły miała okazję zwiedzać Powązki Wojskowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług przewodnickich. Panie bardzo rzeczowo zapoznały gimnazjalistów z najciekawszymi faktami z życia osób tam poległych, wyjaśniały symbolikę nagrobków. Starały się włączyć młodzież do aktywnego uczestnictwa i potrafiły zainteresować poprzez ciekawy sposób oprowadzania. Jako że nasza szkoła nosi imię AK, Panie przybliżyły nam historię tamtych czasów i pokazały groby osób zasłużonych dla Ojczyzny.
Polecamy jak najbardziej te usługi przewodnickie.ZOBACZ RÓWNIEŻ: