Zwiedzanie Wilanowa z przewodnikiem


Zwiedzanie Wilanowa z przewodnikiem Rezydencji Króla Jana III Sobieskiego


Pałac w Wilanowie i przepiękne ogrody wilanowskie to jedna z niezwykłych atrakcji Stolicy.  To właśnie król Jan III Sobieski nakazał zakupić wieś Milanów, aby tam postawić dwór. Pierwszym założeniem budowy był dwór szlachecki, typowy dla Sarmatów, ale później, jak i ranga króla jako Lwa Lechistanu rozsławiła go na całą Europę, przebudowano budynek na pałac godny króla. Projekt jest dziełem Augustyna Locciego Młodszego, pracującego dla króla przez 20 lat jego rządów.

przewodnik po warszawie, zwiedzanie wilanowa z przewodnikiem

Przewodnik po Warszawie opowie jak dzięki następnym właścicielom pałacu, został on nie tylko rozbudowany, ale również pamięć o zwycięscy spod Wiednia została w nim utrwalona. Zwiedzanie Wilanowa z przewodnikiem umożliwi nam poznanie licznych komnat, w których mieszkał król i jego ukochana małżonka Marysieńka.Pierwsze Muzeum Sztuki na ziemiach polskich!


Zwiedzanie Wilanowa z przewodnikiem to również poznanie historii Stanisława Kostki Potockiego, który utworzył pierwsze muzeum sztuki w 1805 roku. W czasach, gdy Polska była pod zaborami, Potocki postanowił udostępnić swoje zbiory, aby inni mogli obcować ze sztuką. Po dzień dzisiejszy Pałac w Wilanowie zachwyca bogactwem dzieł sztuki.

Pod koniec XVIII wieku powstał znajdujący się na południe od pałacu ogród angielsko-chiński, skomponowany przez Szymona Bogumiła Zuga na polecenie Izabeli Lubomirskiej. Stanisław Kostka Potocki stworzył nad brzegiem Jeziora Wilanowskiego od jego północnej strony ogród angielski, opadający łagodnie w kierunku wody. W połowie XIX wieku przy południowym skrzydle powstał neorenesansowy ogród różany. Gaj Akademosa, z kolei jest przy północnym skrzydle, z posągami poetów sławiących uroki wiejskiego życia w zgodzie z naturą – Jana Kochanowskiego i Franciszka Karpińskiego. Na początku XIX stulecia przekształcono również dwudzielny barokowy dziedziniec nadając mu zachowaną do dzisiaj owalną formę.

Osobiście uważam, że pałac w Wilanowie i jego ogrody powinny być obowiązkowym punktem programu każdej wycieczki. Przede wszystkim zarówno ze względu na walory estetyczne, jak historyczne.

Zwiedzanie Wilanowa z przewodnikiem, Przewodnik po warszawie, wycieczki po warszawie, spacery po warszawie, wycieczki szkolne warszawa, zwiedzanie warszawy z przewodnikiem, przewodnicy,
Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie


Koszty:

Zwiedzanie Wilanowa z przewodnikiem trwa – ok. 1,5 godziny.

Koszt usługi przewodnickiej po Pałacu w Wilanowie – 300 zł / grupa (max. 25 osób)

Koszt usługi przewodnickiej – Pałac + Park – 420 zł przy grupie powyżej 25 osób, potrzebny byłby drugi przewodnik po wnętrzach + 300 złZOBACZ RÓWNIEŻ:


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide

Zapisz