Muzeum Historii Żydów Polskich


Muzeum Historii Żydów Polskich
– zwiedzanie z przewodnikiem


Muzeum Historii Żydów Polskich, Zwiedzanie warszawy z przewodnikiem, Przewodnik po warszawie, wycieczki po warszawie, spacery po warszawie, wycieczki szkolne warszawa, przewodnicy


Zapraszamy na zwiedzanie – Muzeum Historii Żydów Polskich z przewodnikiem. Podzielona na 8 galerii wystawa stała przedstawia przede wszystkim 1000 lat współistnienia dwóch narodów polskiego i żydowskiego. Rozpoczynając od legendarnego lasu – początków Żydów w Polsce, o których opowiada legenda Polin, poprzez perypetie dziejowe Polski aż po czasy współczesne. Poznajemy zarówno te trudne wątki historyczne, jak i te piękne, barwne, opowiadające między innymi o złotym wieku kultury żydowskiej w Polsce. Wystawa ma na celu przybliżyć wielowątkową historię i kulturę Żydów Polskich. Niezwykle interesująca, a dodatkowo interaktywna wystawa pozwala zapoznać się z tą bogatą historią.


Oferujemy zwiedzanie Muzeum Polin –  z przewodnikiem, który posiada uprawnienia muzealne do oprowadzania po wystawie.
Nie da się precyzyjnie określić czasu potrzebnego na zwiedzenie wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich. Z pewnością w każdej z 8 galerii muzeum można spędzić kilka ładnych godzin. Osoby indywidualne często przeznaczają kilka godzin, a nawet kilka dni, żeby dokładnie zapoznać się z prezentowanymi zagadnieniami. Spacer z przewodnikiem trwa ok. 2 godzin, w trakcie których prezentowane są główne wydarzenia i wątki dla każdej z galerii. Warto wspomnieć, że opowieść o 1000 lat w przeciągu 2 godzin jest dość ogólna. W rezultacie tak krótki czas pozwala w zarysie poznać najważniejsze zagadnienia dla danego okresu historycznego. Polecamy, aby później już indywidualnie zwiedzić dogłębniej główną ekspozycję.


Zwiedzanie wystawy odbywa się albo z przewodnikiem, który uzyskał uprawnienia do oprowadzania po wystawie stałej, indywidualnie, albo z audio-przewodnikiem. Muzeum Polin oferuję również bogatą ofertę edukacyjną, ale żeby się z nią zapoznać, czy z niej skorzystać, należy kontaktować się bezpośrednio z Muzeum.Przypominamy, że grupy zorganizowane, muszą wcześniej dokonać odpowiedniej rezerwacji w muzeum – możemy pomóc.

Koszty:

Zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich – trwa – ok. 2 godziny

Godziny otwarcia i ceny biletów – Muzeum Polin

Grupy mogą liczyć max. 30 osób.

Koszt usługi przewodnickiej to 380 zł.ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Zapisz

Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide

Zapisz