Warszawa Stanisławowska


Warszawa Stanisławowska

zwiedzanie z przewodnikiemWarszawa Stanisławowska to II połowa XVIII wieku, gdy na tronie zasiada Król Stanisław August Poniatowski. Okres ten jest dla miasta czasem szczególnym, ponieważ okazuje się czasem rozkwitu piękna i kultury.

Król Poniatowski jako mecenas sztuki wszelakiej dbał o to, by otaczać się kręgiem najlepszych artystów, oraz ogromem dzieł sztuki. Marzeniem Króla było założenie Akademii Sztuk Pięknych, które niestety, ale w czasach warszawy stanisławowskiej nie zostało zrealizowane.


Warszawa Stanisławowska
Warszawa Stanisławowska


Jak wtedy wyglądała Warszawa?

Jaka moda panowała?

Jak wyglądało życie najbogatszych osób mieszkających w Warszawie?

A jak wyglądał dzień życia króla?


Zapraszam na spacer po XVIII wiecznej Warszawie Stanisławowskiej. Pochodzimy po Starym Mieście, jak i pięknym Krakowskim Przedmieściu. Ważnym punktem wycieczki będzie również wizyta na Zamku Królewskim, w komnatach najbardziej zapracowanego króla Polski. Dodatkowo zachęcamy, aby odwiedzić Pałac pod Blachą, który był swoistym salonem Warszawy końca XVIII i początków XIX wieku.


W gdyby mieli Państwo chęć przenieść się do pięknego królewskiego parku, to odwiedzimy również Łazienki Królewskie, które w czasach Króla Poniatowskiego przeżywały swój największy rozkwit. To tam Król zbierał liczne rzeźby, które miały stanowić podstawę wiedzy przyszłych uczniów akademii. W słynnych Łazienkach z rozkazów Króla powstawały kolejne budynki, które miały upiększać park, przede wszystkim powstał słynny Pałac na Wyspie. Niestety królewskie marzenie o kaplicy grobowej, w której chciał być pochowany wraz z rodzicami nigdy nie zostało zrealizowane.


Czy Król Stanisław August Poniatowski był dobrym królem?

Czy sprawdzał się w roli monarchy?


Podczas spaceru opowiadającym o Warszawie Stanisławowskiej poznają Państwo również sytuację polityczną Polski. Państwa, które niestety, ale w czasach Króla Poniatowskiego przestało istnieć.


Dlaczego Polska się rozpadła i dlaczego doszło do rozbiorów?


Spróbujemy sobie odpowiedzieć na te i inne pytanie odnoszące się do czasów Króla Stanisława.Koszty:

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego, Krakowskiego Przedmieścia oraz Łazienek Królewskich zajmuje ok. 5-6 godzin.

Koszt usługi przewodnickiej wynosi – 600 zł za grupę do 50 osób + 15 zł za każdą kolejną osobę.

W Zamku Królewskim grupa może liczyć max. 30 osób, a w Pałacu na Wyspie 25 osób.

Koszt drugiego przewodnika po Zamku to 250 zł.

Ceny biletów i godziny otwarcia – Zamek Królewski i Łazienki KrólewskieZOBACZ RÓWNIEŻ:


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide