Pałac pod Blachą


Pałac pod Blachą – zwiedzaniePałac pod Blachą to niezwykłe miejsce, które przeniesie nas w czasy końca XVIII i pierwszej połowy XIX wieku. Zapraszamy do zwiedzania wnętrz, w którym mieszkał i pracował ks. Józef Poniatowski.

Ks. Józef Poniatowski był niezwykle barwną postacią, pozostawił po sobie pełno anegdot z bogatego życia prywatnego, ale przede wszystkim swoje życie poświęcił wojsku i służbie dla Polski. Walcząc swoim zaangażowaniem i poświęceniem dawał przykład swoim podwładnym, prowadząc ich do boju. To właśnie ks. Poniatowski, razem z Tadeuszem Kościuszką i później Józefem Piłsudskim jest jednym z najważniejszych postaci w Polskiej historii.

Genialny dowódca wojskowy, Minister Wojny w czasach Księstwa Warszawskiego, przez Napoleona mianowany Marszałkiem Francji, dziś jest chyba nieco zapomniany. Pałac pod Blachą przybliża jego historię odwagi i męstwa, a że ks. Poniatowski był również duszą towarzystwa, to pałac również tętnił życiem. Organizowano tu różne koncerty, przedstawienia teatralne, imprezy – to Pałac pod Blachą stał się swoistym salonem stolicy, w którym dobrze było bywać.

Zapraszamy na wspólne zwiedzanie. Z przyjemnością Państwu opowiemy historie z życia prywatnego i z pola walki Księcia Józefa Poniatowskiego.


Pałac pod Blachą
Pałac pod Blachą

Koszty:

Zwiedzanie z przewodnikiem zajmuje ok. 1 godziny.

Bilety można zakupić w Zamku Królewskim, jak również w biletomacie w Pałacu.

Koszt usługi przewodnickiej wynosi 200 zł za grupę do 25 osób.

Godziny otwarcia i ceny biletów – Zamek Królewski


ZOBACZ RÓWNIEŻ: