Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie


Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w WarszawieZamek Królewski w Warszawie był kiedyś siedzibą królów i polskiego parlamentu, całkowicie zniszczony i wysadzony w powietrze, dziś ponownie zachwyca swoimi wnętrzami. Zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie, Przewodnik po warszawie, wycieczki po warszawie, spacery po warszawie, wycieczki szkolne warszawa, przewodnicy,
Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie

Przewodnik po Warszawie opowie Państwu historię zamku, gdzie jako pierwszy wprowadził się tutaj ze swoim dworem król Zygmunt III Waza, na początku XVII wieku. To on nakazał rozbudowę, a także ubogacił tą rezydencję. Od tego czasu Zamek Królewski w Warszawie został stałą siedzibą królów Polski, choć nie każdy król chciał w nim zamieszkać. Niestety, dalsze koleje losu – m.in. późniejszy Potop szwedzki przyczynił się do upadku, grabieży i zniszczenia wnętrz Zamku, który długo nie mógł powrócić do czasów dawnej świetności. Królowie Sascy August II i August III urządzili sobie w pobliżu własną rezydencję – Pałac Saski, a Zamek popadł w niełaskę, co dodatkowo przyczyniło się do stopniowego niszczenia budynku. Dopiero w czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do Zamku powrócił Król, a z nim powróciła sztuka i kultura.


Podczas II Wojny Światowej Zamek Królewski w Warszawie wysadzono w powietrze, praktycznie nic się nie zachowało. Jedyny ocalały fragment to kawałek muru z oknem mieszkania Żeromskiego. Zachowało się również to, co udało się pracownikom Zamku wynieść i zabezpieczyć przed całkowitym zniszczeniem. Po latach starań od lat 70. XX wieku trwała odbudowa i udało się siedzibę królów odtworzyć. Dziś można zwiedzać wnętrza przypominające te, w których żył Stanisław August Poniatowski.

Pamiętaj, że o 11.15 grany jest hejnał z wieży zegarowej – warto posłuchać!!!


Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie to przede wszystkim podziwianie pięknych wnętrz królewskich. Apartament Królewski czy Apartament Wielki zachwyca swoją okazałością. Z naszymi przewodnikami dowiedzą się Państwo jakie sekrety kryją w sobie poszczególne sale Zamkowe. Pokój Marmurowy, Sala Rycerska czy Tronowa, kryją w sobie niezmierzone tajemnice.

Dodatkowo warto odwiedzić również Pałac pod Blachą, który przeniesie nas w czasu Księcia Józefa Poniatowskiego.ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide