Filmowa Warszawa


Filmowa Warszawa

– spacer
Każdy z nas, a przynajmniej większość lubi oglądać filmy. W związku z tym, że wiele produkcji, nie tylko polskich, kręconych było w Warszawie, dlatego zapraszamy na spacer śladami scenerii filmowych.


Warszawa jest ogromna, możliwości filmowców również, ale chcielibyśmy przybliżyć Państwu choć kilka miejsc znanych z różnych filmów.To właśnie Warszawa stała się głównym ośrodkiem filmowym II RP. W rezultacie, na blisko 270 filmów fabularnych, które powstały w okresie międzywojennym, tylko kilka nakręcono poza miastem.


Pierwsze wytwórnie filmowe tj. Sfinks, Siła, Kosmofilm tworzył filmy, w których występowały takie gwiazdy jak Pola Negri, Aleksander Zelwerowicz, czy Józef Węgrzyn. Filmy te powstawały m.in. w Ogrodzie Saskim, Łazienkach, a ponadto na Starym Mieście.


Każda historia ma swój czas i miejsce, dlatego też zapraszamy na spacer po Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście, podczas którego przypomnimy sobie niezapomniane przygody różnych bohaterów.


Filmowa Warszawa


Nie wszystkie filmy i seriale, które powstawały w Warszawie kręcono w okolicy Starego Miasta. Jednak to tam powstało wiele z nich, dlatego wybraliśmy obszar Starówki, jako najlepszy.


Przypomnimy sobie historie te najdawniejsze, z początków kinematografii warszawskiej, ale i te bardzo świeże, kręcone w ostatnich latach.


Tutaj wspomnimy tylko o kilku najsłynniejszych produkcjach warszawskich, więcej oczywiście dowiedzą się Państwo na naszym spacerze 🙂


Warszawę możemy odnaleźć m.in. w filmie:Spacer Filmowa Warszawa ma na celu przypomnienie najważniejszych, najsłynniejszych, najśmieszniejszych epizodów filmowych, które nakręcono w stolicy. Powyższa lista, jak już zaznaczyliśmy to tylko wybrane tytuły. Nasza lista to ponad 60 filmów, a cały czas rośnie.

Ponadto, zwiedzając Warszawę możemy spotkać ekipy filmowe, które w tych najpiękniejszych warszawskich zakątkach tworzą nowe produkcje.
Koszty:


Spacer Filmowa Warszawa zajmuje ok. 2,5 godziny.


Koszt usługi przewodnickiej – 450 zł za grupę do 50 osób + 15 zł za każdą kolejną osobę.


Proponujemy rozpoczęcie od Grobu Nieznanego Żołnierza, a zakończenie na Starym Mieście, jednak wszystko zależy od preferencji grupy.ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide