Przewodnik po Warszawie

Przewodnik po Warszawie

 

Zapraszam do zwiedzania najciekawszych miejsc w Warszawie. Jako licencjonowany Przewodnik po Warszawie dołożę wszelkich starań abyście zobaczyli stolicę z nieznanej dotąd strony. Podzielę się swoją wiedzą i postaram zarazić Was atmosferą tego niezwykłego nadwiślańskiego miasta.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą tras wycieczkowych zwiedzania Warszawy z przewodnikiem prezentowaną na mojej  stronie i do zadawania pytań na temat  organizacji wypraw,  historii i ciekawostek związanych z Warszawą zarówno telefonicznie jaki poprzez formularz kontaktowy.

przewodnik po warszawie, zwiedzanie warszawy z przewodnikiemZapraszam serdecznie licencjonowany

przewodnik po Warszawie i pilot wycieczek

Małgorzata Arabas


Jesteśmy wpisani do bazy firm świadczących usługi przewodnickie i oferujących zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem na stronie Urzędu stołecznego Miasta Warszawy.


Przewodnik po Warszawie – jak ważna jest licencja

W związku z  deregulacją zawodu przewodnika turystycznego, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę jak bardzo ważne jest, aby osoba oprowadzająca Państwa po stolicy była licencjonowanym przewodnikiem.

Aby zostać przewodnikiem miejskim po Warszawie, wystarczy zapisać się na kurs, i jak do tej pory zdać egzaminy.

Brzmi dość łatwo, w rzeczywistości kurs trwa kilka miesięcy, gdzie w każdą sobotę i niedzielę, po 5-6 godzin kursanci poznają najskrytsze zakamarki miasta, a dodatkowo w tygodniu spotykają się na zajęciach stacjonarnych. Spacery, jak i wykłady prowadzone są przez najlepszych varsavianistów, tak, aby przyszli przewodnicy jak najwięcej dowiedzieli się o mieście, jego historii, czasach najnowszych oraz różnych wydarzeniach.

Gdy już poznają tajniki miasta przychodzi czas na egzamin. Do tej pory (deregulacja tutaj może namieszać) egzaminy zdawało się w Urzędzie Marszałkowskim. Sam egzamin składał się z 3 części, czyli pisemnej – pytania w formie a,b,c,d; ustnej – losowało się zestawy pytań i praktycznej na mieście. Jeśli ktoś zdał część pisemną, a oblał pozostałe, to mógł podchodzić już tylko do pozostałych dwóch części.

Następnie, gdy taki delikwent został szczęśliwym posiadaczem legitymacji przewodnika miejskiego, czas na pierwsze grupy…

Przewodnik po warszawie, zwiedzanie warszawy z przewodnikiem, wycieczki spacery po warszawie, wycieczki szkolne warszawa, przewodnicy, (moja legitymacja przewodnika po Warszawie została wydana przez Urząd Marszałkowski odpowiedni do mojego adresu zameldowania, stąd widnieje woj. lubelskie, natomiast wszystkie egzaminy odbywały się w Warszawie)

Można trafić na różnych przewodników tzw. starej daty, ale też takich, którzy lubią to co robią i dobrze czują się w swoim zawodzie, a dzięki temu spacery po mieście i zwiedzanie Warszawy nie musi być nudne. Przewodnik po Warszawie może sprawić, iż zwiedzanie może okazać się wspaniałą przygodą.


ZOBACZ TAKŻE: