Ksiądz Jerzy Popiełuszko


Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko

spacer z przewodnikiemBłogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko związany był przede wszystkim z Warszawskim Żoliborzem i kościołem pw. św. Stanisława Kostki. To właśnie tam chcielibyśmy Państwa zaprosić na spacer poświęcony błogosławionemu. W trakcie spaceru, który trwa ok. 2 godzin odwiedzimy przede wszystkim Muzeum bł. Księdza Jerzego. Pójdziemy również do kościoła, w którym odprawiał słynne Msze za Ojczyznę, a także będzie czas na indywidualną modlitwę przed grobem. Zarówno Polacy, jak i osoby z zagranicy tłumnie pielgrzymują do grobu ks. Jerzego. Mamy nadzieję, że już niebawem Ksiądz Jerzy Popiełuszko powiększy grono świętych.


„Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia,
a przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy“


Przewodnik po Warszawie opowie Państwu zarówno o życiu ks. Jerzego, jego domu rodzinnym, szkole, służbie wojskowej oraz o bogatym, acz krótkim czasie posługi kapłańskiej. Posługi niezwykle owocnej, niestety męczeńskiej. Liczne wota prezentowane zarówno w Muzeum, jak i tablice wewnątrz kościoła upamiętniają wdzięczność robotników i działaczy Solidarności. Czy był w Polsce jakiś inny ksiądz, który musiał odprawiać Msze z balkonu nad głównym wejściem, bo tłum nie mieścił się w Kościele? Niezwykła charyzma Księdza oraz jego dar jednoczenia ludzi przyczynił się do wielu nawróceń. Za życia Ksiądz Jerzy Popiełuszko przybliżał ludzi do Boga, a po śmierci kontynuuje swoją działalność już jako błogosławiony. Ludzie z całego świata modlą się o wstawiennictwo Księdza Jerzego i doświadczają wielu łask.Kościół św. Stanisława Kostki


Sam kościół pw. św. Stanisława Kostki jest bardzo szczególnym, ponieważ został wystawiony w 250 rocznicę odsieczy wiedeńskiej. Król Jan III Sobieski oddał się w opiekę Matce Bożej oraz św. Stanisławowi Kostce, którego nazywał swoim Orędownikiem. OK. 300 lat później Ksiądz Jerzy Popiełuszko zapoczątkował tutaj słynne Msze za Ojczyznę, gdzie ludzie modlili się ponownie o cud odzyskania niepodległości i upadek komunizmu.

Każdego roku 19.10 w dniu porwania, brutalnego morderstwa i śmierci Księdza Jerzego w Kościele odbywa się uroczysta Msza św. a przy grobie składane są kwiaty. Ksiądz Jerzy Popiełuszko został pochowany przy kościele. Jego grób odnajdzie każdy, kto przejdzie przez bramy kościelne. Wielki Krzyż otoczony polnymi kamieniami, ułożonymi na kształt różańca, który z kolei, tworzy granicę Polski.Koszty:

Spacer – trwa ok. 1,5 godziny.

Bilety w Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki – 10 zł ulgowy i 20 zł normalny

Koszt usługi przewodnickiej – 250 złZOBACZ RÓWNIEŻ:


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide