Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie


Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie


spacer z przewodnikiemPałac w Wilanowie i przepiękne ogrody wilanowskie to jedna z niezwykłych atrakcji Stolicy, o których mogą oprowadzić Państwa nasi przewodnicy.  To właśnie król Jan III Sobieski nakazał zakupić wieś Milanów, aby tam postawić dwór, najpierw typowy szlachecki, a później, jak i ranga króla jako Lwa Lechistanu rozsławiła go na całą Europę, przebudowano budynek na pałac godny króla. Projekt jest dziełem Augustyna Locciego Młodszego, pracującego dla króla przez 20 lat jego rządów.

przewodnik po warszawie, zwiedzanie wilanowa z przewodnikiem


Dzięki następnym właścicielom pałacu, został on nie tylko rozbudowany, ale również pamięć o zwycięscy spod Wiednia została w nim utrwalona. Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie z przewodnikiem  poprowadzi nas poprzez liczne komnaty, w których mieszkał król i jego ukochana małżonka Marysieńka.


Pod koniec XVIII wieku powstał znajdujący się na południe od pałacu ogród angielsko-chiński, skomponowany przez Szymona Bogumiła Zuga na polecenie Izabeli Lubomirskiej. Stanisław Kostka Potocki stworzył nad brzegiem Jeziora Wilanowskiego od jego północnej strony ogród angielski, opadający łagodnie w kierunku wody. W połowie XIX wieku przy południowym skrzydle powstał neorenesansowy ogród różany, przy północnym zaś urokliwy Gaj Akademosa, z posągami poetów sławiących uroki wiejskiego życia w zgodzie z naturą – Jana Kochanowskiego i Franciszka Karpińskiego. Na początku XIX stulecia przekształcono również dwudzielny barokowy dziedziniec nadając mu zachowaną do dzisiaj owalną formę.


Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie z przewodnikiem to niezwykła lekcja historii. Dotycząca zarówno historii miejsca, jak i obyczajów i kultury w nim panujących. Przepiękne wnętrza, klasyczny stylowy ogród, pozwalają nam wrócić do czasów świetności tego miejsca.

Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie z przewodnikiem, Przewodnik po warszawie, wycieczki po warszawie, spacery po warszawie, wycieczki szkolne warszawa, zwiedzanie warszawy, przewodnicy,
Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie


ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide

Zapisz