Muzeum Wojska Polskiego


Muzeum Wojska Polskiego

– zwiedzanie z przewodnikiem


Ze względu na zmianę siedziby Muzeum Wojska i zmiany w regulaminie oprowadzania, na chwilę obecną nie oprowadzamy po wnętrzach, a wystawa plenerowa jest zamknięta.Ekspozycja w Muzeum Wojska Polskiego składa się zarówno z wystawy stałej wewnątrz budynku, jak i wystawy plenerowej. To właśnie w tym Muzeum, przede wszystkim, możemy zapoznać się z historią Polski, z historią walk o Niepodległość.


Od początku istnienia Państwa Polskiego najpierw wojowie, później rycerze, a następnie wojsko broniło naszej Ojczyzny przed obcym najeźdźcą. Technika wojskowa jest jedną z najszybciej rozwijających się. W rezultacie, w Muzeum możemy zobaczyć jakiego rodzaju broni używano w poszczególnych okresach czasu.


Zapraszamy na wspólną podróż w czasie, przez historię Polskiej wojskowości. Zobaczymy jak wyglądały różne zbroje, elementy uzbrojenia, armaty, a ponadto najsłynniejsze Skrzydła Husarskie. Przechodząc korytarzami przeniesiemy się w czasy zarówno najdawniejsze, jak i bardziej współczesne. Poprzez wspaniałe zwycięstwo Króla Jana III Sobieskiego, walki o naszą Niepodległość, aż po czasy II Wojny Światowej.Wystawa stała Muzeum Wojska Polskiego


Wystawa podzielona jest na działy historyczne, na których prezentowane są tylko nieliczne z 250 000 eksponatów, a i tak gabloty oraz ściany są przebogato wyposażone. Wśród różnych sztandarów, orderów, mundurów, przedmiotów codziennego użytku żołnierzy, odnajdziemy przede wszystkim broń i sprzęt wojskowy.


Zwiedzając wystawę nasi przewodnicy zarówno wskażą Państwu najciekawsze obiekty, jak również opowiedzą o życiu codziennym żołnierzy na linii frontu. Postaramy się wyjaśnić Państwu w jaki sposób używano konkretnych wybranych rodzajów broni, a także czym ona się wyróżniały.W związku z budową nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli Warszawskiej i przygotowaniami do przeprowadzki, niektóre eksponaty mogą być już nie dostępne, a niektóre części ekspozycji niedostępne.


Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z głównej wystawy, aby zachęcić Państwa do wizyty 🙂Wystawa plenerowa


Wystawa plenerowa jest dostępna bezpłatnie przez cały tydzień. Jest to przede wszystkim bardzo ciekawe miejsce dla pasjonatów sprzętu wojskowego. Można tutaj zobaczyć zarówno czołgi, armaty, samoloty, helikoptery, różne pojazdy, jak i “Kubusia”. “Kubuś” był to pancerny samochód powstańczy, wykonany przez Powstańców Warszawskich na podwoziu Chevroletta.


Niektóre obiekty można zwiedzać również wewnątrz 🙂Koszty:

Zwiedzanie trwa ok. 2 godzin.


Koszt usługi przewodnickiej wynosi 380 zł za grupę.


Grupa powinna liczyć ok. 25 osób.


Ceny biletów i godziny otwarcia – Muzeum Wojska PolskiegoZOBACZ RÓWNIEŻ:


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide