Warszawa Fryderyka Chopina


Warszawa Fryderyka Chopina

– spacer z przewodnikiemOczywiście Fryderyk Chopin urodził się w Żelazowej Woli, ale czy wiedzą Państwo jak długo tam mieszkał? Zapraszamy na spacer – Warszawa Fryderyka Chopina.

Warszawa Fryderyka Chopina, Fryderyk Chopin w warszawie, przewodnik po warszawie, spacery dla szkół


Rodzina p. Mikołaja Chopina sprowadziła się do Warszawy, gdy Frycek miał zaledwie kilka miesięcy, nie miał nawet roku!!! Pan Mikołaj dostał posadę nauczyciela języka francuskiego i literatury francuskiej w Liceum Warszawskim i musiał się przeprowadzić.  Na początku zamieszkali w Pałacu Saskim, gdzie ówcześnie znajdowało się to Liceum. Mieszkali również na terenie dzisiejszego Uniwersytetu Warszawskiego, czy Akademii Sztuk Pięknych. To właśnie w Warszawie Fryderyk Chopin chodził do szkoły, uczył się grać, a także rozpoczynał swoją karierę muzyczną.


W związku z rokiem jubileuszowym 200-rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Warszawie ustawiono kilkanaście ławeczek chopinowskich, gdzie można nie tylko posiedzieć, ale również posłuchać muzyki Fryderyka Chopina. Stoją one w miejscach gdzie Fryderyk Chopin mieszkał, grał, bywał, w miejscach z nim związanych. To również w Warszawie w Kościele św. Krzyża znajduje się urna z sercem Fryderyka.


Co pięć lat w szczególny sposób pamięć o Fryderyku Chopinie wraca do Warszawy, ponieważ to tutaj odbywają się najsłynniejsze Konkursy Chopinowskie, na które przybywają pianiści a całego świata.


Zapraszamy na spacer mające na celu przybliżenie Państwu miejsc związanych z Fryderykiem Chopinem i jego rodziną. Spróbujemy przenieść się te 200 lat wstecz, aby i Państwo mogli poznać jak wyglądała Warszawa Fryderyka Chopina.


Nasz spacer to nie tylko pomnik, czy muzeum. Odwiedzimy miejsca, w których mieszkała rodzina Fryderyka Chopina, gdzie Frycek dał swój pierwszy publiczny koncert, skąd wyjechał w swoją ostatnią podróż, z której nie mógł już powrócić, gdzie grał jako organista i oczywiście gdzie znajduje się Jego serce. Zobaczymy również skąd został wyrzucony fortepian Chopina, o którym Cyprian Kamil Norwid pisał, że: “Ideał sięgnął bruku”.


Na życzenie grupy możliwa jest również wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina.Koncerty:


Polecamy również wysłuchanie koncertu muzyki Fryderyka Chopina na żywo – w saloniku Chopin Point przy Krakowskim Przedmieściu.

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów dla dzieci i młodzieży dostosowanych do wieku grupy w oparciu o muzykę Fryderyka Chopina. Byłby to wspaniały dodatek do spacer, a dzieci poznały by zarówno twórczość kompozytora, jak i szczegóły funkcjonowania samego fortepianu.Koszty:

Spacer ze zwiedzaniem Muzeum Fryderyka Chopina zajmuje ok. 3,5-4 godziny.

Koszt spaceru – 450 zł za grupę do 50 osób + 15 zł – za każą kolejną osobę.

W Muzeum Fryderyka Chopina preferowane są grupy do 25 osób.

Koszt drugiego przewodnika po Muzeum – jeśli grupa jest większa niż 25 osób – 250 zł

Ceny biletów i godziny otwarcia – Muzeum Fryderyka ChopinaZOBACZ RÓWNIEŻ:


Sighteeing Warsaw - Warsaw tour guide
Sighteeing WarsawWarsaw tour guide