Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie

 

Zamek Królewski w Warszawie był kiedyś siedzibą królów i polskiego parlamentu, całkowicie zniszczony i wysadzony w powietrze, dziś ponownie zachwyca swoimi wnętrzami. Zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie, Przewodnik po warszawie, wycieczki po warszawie, spacery po warszawie, wycieczki szkolne warszawa, przewodnicy,

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie

Przewodnik po Warszawie opowie Państwu historię zamku, gdzie jako pierwszy wprowadził się tutaj ze swoim dworem król Zygmunt III Waza, na początku XVII wieku. To on nakazał rozbudowę, a także ubogacił tą rezydencję. Od tego czasu Zamek Królewski w Warszawie został stałą siedzibą królów Polski, choć nie każdy król chciał w nim zamieszkać. Niestety, dalsze koleje losu – m.in. późniejszy Potop szwedzki przyczynił się do upadku, grabieży i zniszczenia wnętrz Zamku, który długo nie mógł powrócić do czasów dawnej świetności. Królowie Sascy August II i August III urządzili sobie w pobliżu własną rezydencję – Pałac Saski, a Zamek popadł i ich niełaskę, co dodatkowo przyczyniło się do stopniowego niszczenia budynku. Dopiero w czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do Zamku powrócił Król SAP, a z nim powróciła sztuka i kultura.

Podczas II Wojny Światowej Zamek Królewski w Warszawie został wysadzony w powietrze, praktycznie nic się nie zachowało, tylko kawałek muru z oknem mieszkania Żeromskiego, jak również to, co udało się pracownikom Zamku wynieść i zabezpieczyć przed całkowitym zniszczeniem. Po latach starań od lat 70. XX wieku trwała odbudowa i udało się siedzibę królów odtworzyć, a dziś można zwiedzać wnętrza przypominające te, w których żył Stanisław August Poniatowski.

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie to przede wszystkim podziwianie pięknych wnętrz królewskich. Apartament Królewski czy Apartament Wielki zachwyca swoją okazałością. Z naszymi przewodnikami dowiedzą się Państwo jakie sekrety kryją w sobie poszczególne sale Zamkowe. Pokój Marmurowy, Sala Rycerska czy Tronowa, kryją w sobie niezmierzone tajemnice.

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Warszawie trwa – ok. 1,5 godziny

Koszt usługi przewodnickiej po Zamku Królewskim – 150 zł / grupa (max. 25 osób)

Grupy zorganizowane w Zamku poza biletami wstępu są zobowiązane zakupić również zestawy słuchawkowe.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: