Warszawa Stanisławowska

Warszawa Stanisławowska

Warszawa Stanisławowska to II połowa XVIII wieku, gdy na tronie zasiada Król Stanisław August Poniatowski, jest dla miasta czasem szczególnym, ponieważ czasem rozkwitu piękna i kultury.

Król Poniatowski jako mecenas sztuki wszelakiej dbał o to, by otaczać się kręgiem najlepszych artystów, oraz ogromem dzieł sztuki, a jego marzeniem było założenie Akademii Sztuk Pięknych, które niestety, ale w czasach warszawy stanisławowskiej nie zostało zrealizowane.

Jak wtedy wyglądała Warszawa?

Jaka moda panowała?

Jak wyglądało życie najbogatszych osób mieszkających w Warszawie?

A jak wyglądał dzień życia króla?

Zapraszam na spacer po XVIII wiecznej Warszawie Stanisławowskiej, zarówno po Starym Mieście, jak i pięknym Krakowskim Przedmieściu. Ważnym punktem wycieczki będzie również wizyta na Zamku Królewskim, w komnatach najbardziej zapracowanego króla Polski.

W gdy Państwo mieliby chęć przenieść się do pięknego królewskiego parku, to odwiedzimy również Łazienki Królewskie, które w czasach Króla Poniatowskiego przeżywały swój największy rozkwit. To tam Król zbierał liczne rzeźby, które miały stanowić podstawę wiedzy przyszłych uczniów akademii, tam z rozkazów króla powstawały kolejne budynki, które miały upiększać park i słynny Pałac na Wyspie.

Czy Król Stanisław August Poniatowski był dobrym królem?

Czy sprawdzał się w roli monarchy?

Podczas spaceru opowiadającym o Warszawie Stanisławowskiej poznają Państwo również sytuację polityczną Polski, która niestety, ale w czasach Króla Poniatowskiego przestała istnieć.

Dlaczego tak się stało?

Spróbujemy sobie odpowiedzieć na to pytanie i wskazać przyczyny rozbiorów Polski.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: