Szlakiem „Lalki” i Bolesława Prusa

Szlakiem „Lalki” Bolesława Prusa

 

Spacer szlakiem „Lalki” Bolesława Prusa – to spacer śladami Izabeli Łęckiej i Stanisława Wokulskiego. Szlak lektury prowadzi głównie ulicą Krakowskie Przedmieście, ale nie tylko. Podczas spaceru z przewodnikiem możemy zobaczyć np. Kościół, w którym Izabella Łęcka miała kwestować na cele dobroczynne, gdzie mieszkał i pracował stary subiekt Ignacy Rzecki, czy którędy Wokulski spacerował na Powiśle. Zwiedzając Warszawę śladami Izabeli Łęckiej, przeniesiemy się w czasy lat 70-tych XIX-wiecznej Warszawy do epoki romantyzmu i pozytywizmu..

Bolesław Prus w lekturze dokładnie precyzuje miejsca pobytu bohaterów, dlatego przewodnik kierując się opisami np. pokaże nam mieszkanie – fikcyjnego bohatera Wokulskiego na Krakowskim Przedmieściu, skąd z mógł podziwiać pomnik Mikołaja Kopernika. Przewodnik po Warszawie opowie nam o różnych grupach społecznych poczynając od nizin społecznych i biedaków z Powiśla, aż do elit i arystokracji oraz przedstawi zwyczaje w nich panujące.

Poniższa mapa prezentuje miejsca, o których wspomina Bolesław Prus – Warszawa szlakiem „Lalki” Bolesława Prusa

 

Zapraszamy do wspólnego zwiedzania Warszawy z przewodnikiem, śladami bohaterów lektury „Lalka” – spacer trwa ok. 2 godzin.

Koszt spaceru to – 250 zł/brutto za grupę

Karty pracy dla uczniów – 3 zł/osoba

 

Podczas krótszego spaceru szlakiem „Lalki” Bolesława Prusa młodzież odwiedzi takie przede wszystkim, ul. Podwale, ul. Miodową z Kościołem Przemienienia Pańskiego Braci Kapucynów i  miejsce dawnych sądów, Pl. Teatralny i oczywiście Krakowskie Przedmieście, gdzie Bolesław Prus zlokalizował Sklep Wokulskiego, czy miejsca gdzie mieli mieszkać bohaterowie książki.


Spacer rozszerzony o objazd miejsc przedstawionych w „Lalce” oraz spacer po Łazienkach Królewskich – trwa ok. 4 godzin.

Koszt spaceru to – 350 zł/brutto za grupę

Karty pracy dla uczniów – 3 zł/osoba

 

W przypadku dłuższego spaceru szlakiem „Lalki” Bolesława Prusa potrzebny jest transport – np. autokar grupy, lub przejazd komunikacją miejską w okolice Łazienek, dłuższy spacer obejmuje przejazd/przejście – do ustalenia z grupą – Alejami Ujazdowskimi, spacer w okolicach Ogrodu Botanicznego i zwiedzanie parku Łazienki Królewskie.

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ: