Pielgrzymka śladami Świętego Jana Pawła II

Pielgrzymka śladami Świętego Jana Pawła II

 

Spacer po Warszawie śladami Świętego Jana Pawła II, obejmuje miejsca w których Papież przebywał w trakcie swoich pielgrzymek do Polski, będąc w Warszawie. Są to miejsca związane zarówno z celebrowanymi Mszami Świętymi, dialogiem między religiami oraz spotkaniami z wiernymi.

W trakcie krótkiego spaceru po Warszawie z przewodnikiem, trwającego ok. 2-3 godziny, odwiedzimy m.in. Plac Piłsudskiego – gdzie padły słynne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”, kościół Ewangelicko-Augsburski pod wezwaniem Świętej Trójcy, gdzie spotkał się z przedstawicielami Kościołów należących do Polskiej Rady Ekumenicznej. Na trasie zwiedzania znajdzie się również Kościół Świętej Anny, Archikatedra Świętego Jana czy Dom Sióstr Urszulanek, gdzie spędził ostatnią noc przed wylotem do Rzymu na konklawe, a także Dom Arcybiskupów Warszawskich, miejsce odpoczynku i noclegu Papieża Jana Pawła II.

Podczas dłuższej trasy zwiedzania, przewodnik po Warszawie pokaże również miejsca w odleglejszych częściach miasta, np. Kościół św. Stanisława Kostki, gdzie Papież modlił się przed grobem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Kościół Wszystkich Świętych, tereny Getta Warszawskiego i Pomnik poświęcony bohaterom Powstania w Getcie, przed którym modlił się św. Jan Paweł II, odwiedzimy również Park Agrykola, czy Świątynię Opatrzności Bożej, w której znajdują się relikwie Świętego Papieża.

Pielgrzymka śladami Świętego Jana Pawła II z przewodnikiem – trwa ok. 2-3 godziny.

Koszt spaceru to – 280 zł/brutto za grupę

Karty pracy dla uczniów – 2 zł/osoba


ZOBACZY RÓWNIEŻ: