Krakowskie Przedmieście w Warszawie

Krakowskie Przedmieście w Warszawie

 

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem po najpiękniejszej części Traktu Królewskiego. Rekomendowane jest zwiedzanie Krakowskiego Przedmieścia razem ze Starym Miastem, a łączny czas zwiedzania to ok. 3 godziny. Poznajmy wspólnie najpiękniejsze zabytki Warszawy.

Krakowskie Przedmieście w Warszawie znajduje się na początku tak zwanego, Traktu KrólewskiegoDrogi Królewskiejjest to nazwa drogi, wzdłuż której poszczególni królowie Polscy budowali sobie letnie rezydencji, jak również ważne magnackie rodziny swoje warszawskie pałace. Trakt Królewski łączy Zamek Królewski z najdalej wysuniętym na południe pałacem króla Jana III Sobieskiego, czyli Wilanowem.

Krakowskie Przedmieście w Warszawie to pierwsza część Traktu Królewskiego, jest to ulica, która w dawnej Warszawie, przez Bramę Krakowską prowadziła do Zamku Królewskiego. Dziś po bramie prawie nie ma śladu, upamiętnia ją tylko niewielki murowany mostek.

Nazwa ulicy pochodzi od jej dawnego przeznaczenia, a w zasadzie kierunku, czyli to przez Bramę Krakowską, Krakowskie Przedmieście, dalej przez Czersk i Radom prowadziła główna trasa z Warszawy do Krakowa.

Główna ozdobą, a zarazem symbolem Warszawy i Krakowskiego Przedmieścia jest wysoka na 22 metry Kolumna Króla Zygmunta III Wazy, tego, który jako pierwszy zamieszkał na stałe ze swoim dworem w Warszawie.

Swoją drogą, jest to najstarszy pomnik świecki w Polsce.

Do głównych obiektów znajdujących się przy tej ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie należą:

 

Zwiedzanie z przewodnikiem trwa – ok. 2 godzin,
– zwiedzając również grupa powędruje na Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i Plac Teatralny;

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ: