Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko

Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko

– spacer z przewodnikiem

 

Z błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszko związany jest przede wszystkim Warszawski Żoliborz i kościół pw. św. Stanisława Kostki, do którego chcielibyśmy Państwa zaprosić na spacer poświęcony błogosławionemu. W trakcie spaceru, który trwa ok. 2 godzin odwiedzimy zarówno Muzeum bł. Ks. Jerzego, wnętrze kościoła, w którym odprawiał słynne Msze za Ojczyznę, a także będzie oczywiście czas na indywidulaną modlitwę przed grobem. Zarówno Polacy, jak i osoby z zagranicy tłumnie pielgrzymują do grobu ks. Jerzego, który już niebawem może zostać ogłoszony świętym.

Przewodnik po Warszawie opowie Państwu zarówno o życiu ks. Jerzego, jego domu rodzinnym, szkole, służbie wojskowej oraz o bogatym, acz krótkim czasie posługi kapłańskiej. Zobaczą Państwo, w którym konfesjonale najchętniej spowiadał ks. Jerzy, które okna należały do Jego mieszkania, w którym drzwi były dla wszystkich zawsze otwarte, czy przedmioty należące do księdza.

Sam kościół pw. św. Stanisława Kostki jest bardzo szczególnym, ponieważ został wystawiony w 250 rocznicę odsieczy wiedeńskiej, podczas której król Jan III Sobieski oddał się w opiekę Matce Bożej oraz św. Stanisławowi Kostce, którego nazywał swoim Orędownikiem. Szczególna rola patriotyczna kościoła jest kontynuowana po dziś dzień, ponieważ słynne Msze za Ojczyznę odprawiane są w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

Spacer z przewodnikiem śladami Księdza Jerzego Popiełuszki – trwa ok. 2 godzin.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: