Zwiedzanie Muzeum Polin

Zwiedzanie Muzeum Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich

Zwiedzanie Muzeum Polin

Zwiedzanie Muzeum Polin

Wystawa Stała Muzeum podzielona jest na 8 galerii i przedstawia 1000 lat współistnienia dwóch narodów polskiego i żydowskiego. Rozpoczynając od legendarnego lasu – początków Żydów w Polsce, o których opowiada legenda Polin, poprzez perypetie dziejowe Polski po czasy współczesne. Poznajemy zarówno te trudne wątki historyczne, jak i te piękne, barwne, opowiadające między innymi o złotym wieku kultury żydowskiej w Polsce. Wystawa ma na celu przybliżyć wielowątkową historię i kulturę Żydów Polskich. Niezwykle interesująca i interaktywna wystawa pozwala zapoznać się z tą bogatą historią.

Oferujemy zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich –  z przewodnikiem, który posiada uprawnienia muzealne do oprowadzania po wystawie. Tylko wykwalifikowani przewodnicy mają możliwość oprowadzania po wystawie stałej.

Nie da się precyzyjnie określić czasu potrzebnego na zwiedzenie wystawy głównej Muzeum Polin. W każdej z 8 galerii muzeum można spędzić kilka ładnych godzin. Osoby indywidualne często przeznaczają kilka godzin, a nawet kilka dni, żeby dokładnie zapoznać się z prezentowanymi zagadnieniami. Spacer z przewodnikiem trwa ok. 2 godziny, gdzie prezentowane są główne wydarzenia i wątki dla każdej z galerii. Warto mieć na uwadze, że opowieść o 1000 lat w przeciągu 2 godzin jest dość ogólna. Tak krótki czas pozwala w zarysie poznać najważniejsze zagadnienia dla danego okresu historycznego. Polecamy, aby później już indywidualnie zwiedzić dogłębniej główną ekspozycję.

Wystawę główną można zwiedzać z przewodnikiem, który uzyskał uprawnienia do oprowadzania po Muzeum Historii Żydów Polskich, indywidualnie, albo z audio-przewodnikiem. Muzeum Polin oferuję również bogatą ofertę edukacyjną, ale żeby się z nią zapoznać, czy z niej skorzystać, należy kontaktować się bezpośrednio z Muzeum.

Przypominamy, że grupy zorganizowane, muszą wcześniej dokonać odpowiedniej rezerwacji w Muzeum.

Muzeum Historii Żydów Polskich

Pierwsze spotkanie

Muzeum Historii Żydów Polskich

Miasteczko

Muzeum Historii Żydów Polskich

Wyzwania nowoczesności

Muzeum Historii Żydów Polskich

Na żydowskiej ulicy


Spacer po wystawie stałej – Zwiedzanie Muzeum POLIN – trwa – ok. 2 godziny

Koszt usługi przewodnickiej takiego spaceru to 200 zł.

Dodatkowo Muzeum Polin pobiera opłatę 50 zł za grupę za systemy słuchawkowe, które są obowiązkowe przy grupach powyżej 10 osób.

Zobacz również:

zwiedzanie Zamku Królewskiego z przewodnikiem
zwiedzanie Pałacu w Wilanowie z przewodnikiem
zwiedzanie Łazienek Królewskich z przewodnikiem