Zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich

Zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich, Zwiedzanie warszawy z przewodnikiem, Przewodnik po warszawie, wycieczki po warszawie, spacery po warszawie, wycieczki szkolne warszawa, przewodnicy

Zapraszamy na wspólne zwiedzanie – Muzeum Historii Żydów Polskich. Podzielona na 8 galerii wystawa stała przedstawia 1000 lat współistnienia dwóch narodów polskiego i żydowskiego. Rozpoczynając od legendarnego lasu – początków Żydów w Polsce, o których opowiada legenda Polin, poprzez perypetie dziejowe Polski po czasy współczesne. Poznajemy zarówno te trudne wątki historyczne, jak i te piękne, barwne, opowiadające między innymi o złotym wieku kultury żydowskiej w Polsce. Wystawa ma na celu przybliżyć wielowątkową historię i kulturę Żydów Polskich. Niezwykle interesująca i interaktywna wystawa pozwala zapoznać się z tą bogatą historią.

Oferujemy zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich –  z przewodnikiem, który posiada uprawnienia muzealne do oprowadzania po wystawie. Tylko wykwalifikowani przewodnicy mają możliwość oprowadzania po wystawie stałej.

Nie da się precyzyjnie określić czasu potrzebnego na zwiedzenie wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich. W każdej z 8 galerii muzeum można spędzić kilka ładnych godzin. Osoby indywidualne często przeznaczają kilka godzin, a nawet kilka dni, żeby dokładnie zapoznać się z prezentowanymi zagadnieniami. Spacer z przewodnikiem trwa ok. 2 godziny, gdzie prezentowane są główne wydarzenia i wątki dla każdej z galerii. Warto mieć na uwadze, że opowieść o 1000 lat w przeciągu 2 godzin jest dość ogólna. Tak krótki czas pozwala w zarysie poznać najważniejsze zagadnienia dla danego okresu historycznego. Polecamy, aby później już indywidualnie zwiedzić dogłębniej główną ekspozycję.

Zwiedzanie wystawy odbywa się albo z przewodnikiem, który uzyskał uprawnienia do oprowadzania po Muzeum Historii Żydów Polskich, indywidualnie, albo z audio-przewodnikiem. Muzeum Polin oferuję również bogatą ofertę edukacyjną, ale żeby się z nią zapoznać, czy z niej skorzystać, należy kontaktować się bezpośrednio z Muzeum.

Zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich. Przypominamy, że grupy zorganizowane, muszą wcześniej dokonać odpowiedniej rezerwacji w Muzeum Polin.

Muzeum Historii Żydów Polskich

Pierwsze spotkanie

Muzeum Historii Żydów Polskich

Miasteczko

Muzeum Historii Żydów Polskich

Wyzwania nowoczesności

Muzeum Historii Żydów Polskich

Na żydowskiej ulicyMuzeum Historii Żydów Polskich
 – trwa – ok. 2 godziny

Koszt usługi przewodnickiej takiego spaceru to 200 zł.

Dodatkowo Muzeum Historii Żydów Polskich pobiera opłatę 50 zł za grupę za systemy słuchawkowe, które są obowiązkowe przy grupach powyżej 10 osób.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Zapisz

Zapisz