Menu
Categories
 
Muzeum Historii Żydów Polskich


Muzeum Historii Żydów Polskich
– zwiedzanie z przewodnikiem


Muzeum Historii Żydów Polskich, Zwiedzanie warszawy z przewodnikiem, Przewodnik po warszawie, wycieczki po warszawie, spacery po warszawie, wycieczki szkolne warszawa, przewodnicy


Zapraszamy na zwiedzanie – Muzeum Historii Żydów Polskich z przewodnikiem. Podzielona na 8 galerii wystawa stała przedstawia przede wszystkim 1000 lat współistnienia dwóch narodów polskiego i żydowskiego. Rozpoczynając od legendarnego lasu – początków Żydów w Polsce, o których opowiada legenda Polin, poprzez perypetie dziejowe Polski aż po czasy współczesne. Poznajemy zarówno te trudne wątki historyczne, jak i te piękne, barwne, opowiadające między innymi o złotym wieku kultury żydowskiej w Polsce. Wystawa ma na celu przybliżyć wielowątkową historię i kulturę Żydów Polskich. Niezwykle interesująca, a dodatkowo interaktywna wystawa pozwala zapoznać się z tą bogatą historią.


Oferujemy zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich –  z przewodnikiem, który posiada uprawnienia muzealne do oprowadzania po wystawie.
Nie da się precyzyjnie określić czasu potrzebnego na zwiedzenie wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich. Z pewnością w każdej z 8 galerii muzeum można spędzić kilka ładnych godzin. Osoby indywidualne często przeznaczają kilka godzin, a nawet kilka dni, żeby dokładnie zapoznać się z prezentowanymi zagadnieniami. Spacer z przewodnikiem trwa ok. 2 godzin, w trakcie których prezentowane są główne wydarzenia i wątki dla każdej z galerii. Warto wspomnieć, że opowieść o 1000 lat w przeciągu 2 godzin jest dość ogólna. W rezultacie tak krótki czas pozwala w zarysie poznać najważniejsze zagadnienia dla danego okresu historycznego. Polecamy, aby później już indywidualnie zwiedzić dogłębniej główną ekspozycję.


Zwiedzanie wystawy odbywa się albo z przewodnikiem, który uzyskał uprawnienia do oprowadzania po Muzeum Historii Żydów Polskich, indywidualnie, albo z audio-przewodnikiem. Muzeum Polin oferuję również bogatą ofertę edukacyjną, ale żeby się z nią zapoznać, czy z niej skorzystać, należy kontaktować się bezpośrednio z Muzeum.


Przypominamy, że grupy zorganizowane, muszą wcześniej dokonać odpowiedniej rezerwacji w Muzeum Historii Żydów Polskich – możemy pomóc.

Koszty:

Muzeum Historii Żydów Polskich – trwa – ok. 2 godziny

Muzeum jest zamknięte we wtorki.

Czwartek jest dniem bezpłatnego zwiedzania.

Grupy mogą liczyć max. 30 osób.

Koszt usługi przewodnickiej to 200 zł.

Dodatkowo Muzeum Historii Żydów Polskich pobiera opłatę 50 zł za grupę za systemy słuchawkowe, które są obowiązkowe przy grupach powyżej 10 osób.ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Zapisz

SightseeingWarsaw.com
SightseeingWarsaw.com Warsaw tour guides

Zapisz

*